Методика розрахунку рейтингу

Опитування для формування рейтингу проводили 12 команд громадських рапортерів у 12-и областях України. Були охоплені Київська, Черкаська, Донецька, Чернігівська, Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Полтавська, Дніпропетровська, Кіровоградська області та м.Київ.

Збір даних відбувався у чотири етапи:

1 етап: 15.10.18 – 31.01.19

2 етап: 01.02.19 – 09.05.19

3 етап: 10.05.19 – 15.09.19

4 етап: 03.02.20 – 25.03.20

Оцінка кожного лікувального закладу здійснювалася за допомогою мобільного додатку «Сheck & Rate», розробленого МБФ «Альянс громадського здоров'я». Його використання полегшило збір і аналіз даних, а також забезпечило контроль прозорості та незалежності опитування.

Для оцінки і рейтингування лікувальних установ використовувались декілька методів збору інформації: опитування пацієнтів, спостереження з фотофіксацією (візуалізація приміщень, інформаційних матеріалів тощо), опитування адміністративного персоналу тощо.

Опитування проводилося з використанням наступних інструментів збору даних:

1) Інтерв'ю з головним лікарем (описово-інформаційна анкета, яка не брала участі в побудові рейтингу).

2) Анкета оцінки лікувальних установ на основі спостережень громадських рапортерів (спостереження рапортерів у лікувальних установах, згідно з якими будувався паралельний рейтинг лікувальних установ).

3) Анкета оцінки лікувальних установ на основі опитування пацієнтів за певними критеріями:

Результати відповідної оцінки представлені на даному онлайн-ресурсі.

Розрахунок рейтингу лікувального закладу відбувався шляхом підрахунку середнього значення суми балів за блоками В-Е в Анкеті оцінки лікувальних установ на основі опитування пацієнтів.

Ознайомитися з анкетою, а також взяти участь в онлайн оцінці лікувальних установ можна тут.

Кількість пацієнтів, які взяли участь в опитуванні: 5032.

Кількість оцінених лікувальних установ: 176.